October 17, 2021 12:54
Магазин

Лејди Гага прогласена за модна икона

Лејди Гага ја предводи листата на најдобро облечени славни личности на списанието „Пипл“, во која беа вклучени и sвездата на „Еуфорија“, Зендаја и оскаровката Виола Дејвис.

Престижниот магазин секоја година прави листа на најдобро облечени дами, а оваа година титулата икона на стилот ѝ беше доделена на поп ѕвездата и актерка.

Во средата, во специјалното издание на „Пипл“ за најдобро облечени на годината (Best Dressed of the Year Issue), Гага ја понесе титулата „Икона“ и покрај тоа што никогаш не стапнала на црвен тепих.

Списанието го пофали нејзиниот уличен изглед на висока мода, кој се движи од „скулптурален сирсакер до црн фустан со корсет од тантела“.

Зендаја, Дејвис, Лесли Одом Џуниор, Ања Тејлор-џој, Минди Калинг, Синтија Ериво, Ден Леви, Реџина Хол и музичарот Х.Е.Р. исто така, се најдоа на Топ-10 листата оваа година.

TwistMoe: Neo Angelique Abyss anime episode 13 online free at https://twistmoe.net anime

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch Old Master Q & "San-T" animedao Episode Full re zero animedao

Wikidot: https://www.wikidot.com/user:info/gogoanimebe

Debate: https://www.debate.org/animeflixnl/