October 21, 2021 20:51
Магазин

Лејди Гага прогласена за икона на листата на „Пипл“ на најдобро облечени

Лејди Гага ја предводи листата на најдобро облечени славни личности на списанието „Пипл“, во која беа вклучени и sвездата на „Еуфорија“, Зендаја и оскаровката Виола Дејвис.

Престижниот магазин секоја година прави листа на најдобро облечени дами, а оваа година титулата икона на стилот ѝ беше доделена на поп ѕвездата и актерка.

Во средата, во специјалното издание на „Пипл“ за најдобро облечени на годината (Best Dressed of the Year Issue), Гага ја понесе титулата „Икона“ и покрај тоа што никогаш не стапнала на црвен тепих.

Списанието го пофали нејзиниот уличен изглед на висока мода, кој се движи од „скулптурален сирсакер до црн фустан со корсет од тантела“.

Зендаја, Дејвис, Лесли Одом Џуниор, Ања Тејлор-џој, Минди Калинг, Синтија Ериво, Ден Леви, Реџина Хол и музичарот Х.Е.Р. исто така, се најдоа на Топ-10 листата оваа година.

TwistMoe: Hunter x Hunter: Greed Island anime episode 8 online free at https://twistmoe.net anime

AnimeFreak: Uchuu Kyoudai: Number Zero anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak death note

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeTV: Cherry no Manma anime episode Full online free at https://animetv.cc freak anime tv

Player: https://player.me/gogoanimebe/about

Docs google: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mIY_nsntuoEy_ahe07-H7V08qUWW9lLyP-t6u52vUlo/edit?usp=sharing