June 24, 2021 15:54
Спорт

Лече загуби, Николов одигра само 13 минути

Македонскиот фудбалски репрезентативец Бобан Николов ги одигра последните 13 минути за Лече на гостувањето кај Венеција од која загуби (0:1) во првиот дуел од полуфиналниот бараж за пласман во финалето и за последното трето место кое носи пласман во италјанската Серија А во новата сезона. Лече на домашен терен на „Виа дел Маре“, ќе се обиде да ја надомести негативата за да се пласира во финалето и да се бори за пласман во елитното натпреаврување во Италија.

Николов влезе во игхра во 77-та минута од мечот, додека вториот наш интернационалец Леонард Жута, бивш репрезентативец остана на клупата за резерви.

Читадела со 3-0 ја прегази Монца, па новиот клуб на македонскиот суперталент Лука Станковски е пред елиминација од разигрувањето и останување во Серија Б и во следната сезона.

AnimeDao fruits basket animedao: Watch Death Note (Dub) Episode 14 (https://animedao.nl/m/3DA0/ep-14)

ANIMEFLIX one piece animeflix: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 23