October 17, 2021 17:05
Скопје

Летово улица Бутелска ќе добие нов лик

Град Скопје летово ќе ја реконструира улицата Бутелска во Бутел 1. Распишан е тендерот за избор на фирма која ќе го реновира потегот од раскрсницата со улицата Александар Урдаревски до последна стара автобуска постројка 57.

Овој потег во Бутел е во очајна состојба, коловозот на секој чекор е со кратери, тротоарите се неуредени и на дел окупирани од возила. Од Градот велат дека со реконструкцијата овој дел од градот ќе добие нов лик.

Летово низ Скопје ќе се реновираат неколку улици меѓу кои се улицата Лука Геров во населбата Даме Груев, третата фаза од Индира Ганди во Шуто Оризари, улицата Васко Карангелески во Аеродром, булеварот Крсте Петков Мисирков кај МАНУ.

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://animepahe.cc: Watch Tong Ling Fei animepahe Episode 16 english dubbed anime

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeheaven.pro: Watch IS: Infinite Stratos 2 - Infinite Wedding animeheaven Episode Full one piece anime heaven

Forums asp: https://forums.asp.net/members/animeflixnl.aspx

Wakelet: https://wakelet.com/@KissAnimemx