March 4, 2021 20:41
Спорт

Лестер како пред пет години се проби до лидерската позиција во Премиер лигата

Лестер како лидер во англиската фудбалска Премиер лигата ги чека исходите од денешните дуели на фаворизираните  екипи од Манчестер, Јунајтед кој ќе му гостува на Фулам, и Сити кој е домаќин на  Астон Вила.

Лестер успешно си ја заврши работата против Челзи (2:0) и се проби до лидерската позиција со 38 бода, потсетувајќи се на не така дамнешното минато кога во 2015 година ја освои шампионската титула.

Ако се анализира првиот дел од полусезоната, односно 19-те одиграни кола, Лестер игра во ист стил како во сезоната 2015/16, кога на чудесен начин стигна до шампионската титула. Пред пет сезони Лестер по 19 кола имаше освоено 39 бода, а сега има еден бод помалку.

 

Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 119 (https://animeplanet.cc/m/XBlo/ep-119) at AnimePlanet boruto anime planet episodes

Kuroko's Basketball 2 Episode 25 at website https://animefreak.ws. See more hunter x hunter animefreak