November 30, 2021 09:18
Спорт

Лестер го испрати Манчестер јунајтед со четири гола во мрежата

Лестер го совлада Манчестер јунајтед (4:2) во натпреавр од 8. коло во англиската фидбалска Премиер лига.

Гостите од „Олд Трафорд“  водеа со голот на Гринву од 19 минута, но домаќините израмнија преку Тилеманс после половина час игра на „Кинг Пауер“ стадионот.

Тој резултат беше актуелен се до 78 минута кога Сојунчу реализираше за пресврт и водство на Лестер од 2-1. Во 82 минута Рашфорд изедначи на 2-2, но во следниот напад Лестер преку Варди пак дојде во водството, овој пат од 3-2.

Конечните 4:2 беа дело на Дака во последната минута од мечот.

Animepahe: Comic Girls anime episode 12 online free at https://animepahe.cc gogoanime

4Anime: Tales of Zestiria the X Prologue: The Age of Chaos anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime reddit

Website https://aniwatch.pro: Watch 91 Days: Brief Candle aniwatch Episode Full anime stream

AnimeBee: Kurenai anime episode 12 online free at https://animebee.to english dubbed anime

Website https://animekisa.in: Watch I'll/CKBC (Dub) animekisa Episode 2 anime stream