October 15, 2019 23:48
Спорт

Лесна победа на Еурофарм Работник против Металопластика

Ракометарите на Еурофарм Работник неочекувано лесно го совладаа српскиот претставник во СЕХА-лигата, Металопластика од Шабац.

Во првото полувреме домашните имаа предност од 15:8, а на крајот од средбата гостите беа декласирани со 32:21.

Битолските “фармацевти” играа тимски, а посебно се истакнаа бековите Јотиќ и Остроушко, како и голманот Митревски кој во 9-тата минута постигна гол. Во гостинскиот тим немаше ракометар кој остави посебен впечаток кај ракометната публика.

Нови вести

Шпанија во финишот спаси бод во Шведска и се пласираше на ЕП

Igor

Леклер: Среќен сум што имам клупски колега како Фетел

Igor

Малдини: Освоив пет титули во ЛШ, но сите го паметат само Истанбул

Igor