January 17, 2021 10:19
Спорт

ЛЕ: Наполи победи во чест на Марадона, Елмас го доби дуелот со Велковски

Во емотивна вечер во Неапол, под силен набој по смртта на иконата на клубот Диего Армандо Марадона, Наполи славеше против Ријека со 2-0 во 4. коло од Лигата на Европа.

Во мечот на двајцата македонски репрезентативци на крај поуспешен Елиф Елмас од Дарко Велковски. Наполи дојде до победата со автоголот на Анастасио во 40. минута и со голот на Лозано во 75. минута.