August 25, 2019 09:32
Спорт

Легенда на Реал, Валдано: Барса е фаворит во ЛШ

Една од легендите на Реал Мадрид, Хорхе Валдано го посочи големиот ривал Барселона за фаворит во Лигата на Шампионите оваа сезона.

– За мене, Барселона е фаворит за освојување на Лигата на шампионите. Ливерпул е исто така многу силен тим. Јувентус и Манчестер Сити, исто така, имаат шанси, изјави Валдано за „Онда Черо”.

Во однос на неговиот Реал, тој вели дека играчите на клубот сега знаат дека ситуацијата во Зинедин Зидан е радикално поинаква.

– Тој мора да се слушне за да го изгради тимот што го сака. Не знам дали Иско ќе остане во Реал следната сезона. Мислам дека Виничиус и Регилон се најдобрата вест за Реал. Ова лето ќе биде долго за клубот. Погба ми се допаѓа, но не сум многу ентузијаст. Не мислам дека тој може да се спореди со Ериксон. Секогаш сум имал сомневања дали Погба може да игра со страст, дополни поранешниот шеф на „белите”.

Според него, Реал има потреба од фундаментални фудбалери кои можат да играат со топката во нозе и без никакво сомнение Ериксен и Еден Азар се такви.

Нови вести

Елмас дебитираше за Наполи во Серија А

Igor

Гвардиола го расплака „Сантијаго Бернабеу“

Igor

Еурофарм Работник на пенал-рулет го загуби трофејот во Добој

Igor