Спорт

Легендарниот Тафарел тренер на голманите во Ливерпул

Легендарниот бразилски фудбалски репрезентаивен чувар на мрежата Клаудио Тафарел е назначен за нов тренер на голманите во Ливерпул, објави англискиот премиерлигаш.

Тафарел во Ливерпул ќе тренира двајца свои сонародници – Алисон и Питалуга.

Алисон со години е прв чувар на мрежата во бразилската репрезентација, додека младиот Питалуга дојде во Ливерпул од Флуминенсе.

Тафарел со Бразил во 1994 година ја освои светската титула, додека четири години подоцна во финалето беше поразен од Франција.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Black Clover (Dub) Episode 170

anime websites ANIMEFLIX Horimiya (Dub)

watch animes The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 3

english anime ANIMEFLIX My Hero Academia Season 2 (Dub)

tải go88