January 25, 2022 05:14
Спорт

Легендарниот Валентино Роси ќе се проба во автомобилизмот

Легендарниот Мото ГП возач, Валентино Роси на крајот на минатата година се повлече од ова натпреварување во кое мина над 25 години.

Но, тој нема да ги напушти адреналинските спортови и овој пат ќе биде на тие со четири тркала. Италијанецот ќе вози за ВРТ тимот во натпреварувањето ГТ Ворлд челинџ, кое што има десет трки низ Европа.

-Возбуден сум што ќе започнам ново поглевје во мојот живот и ќе се пробам на трките со четири тркала. Се надевам дека нема да го разочарам тимот и дека ќе има приближно добри резултати како во мојата Мото ГП кариера, изјави Роси.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime stream Tokyo Ghoul

english anime AnimeDao Attack on Titan Final Season (Dub)

animedao Naruto: Shippuden (Dub)

AnimeDao Komi Can’t Communicate

stream anime online BANANA FISH