October 18, 2021 15:55
Спорт

Левандовски ја доби Златната копачка

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ја доби наградата „Златна копачка”.

– Многу сум среќен, тоа е голема чест. Сакам да им се заблагодарам на моето семејство, соиграчите, тренерскиот штаб и целиот Баерн Минхен. Без нивната поддршка, немаше да можам да освојам вакви награди.

Во спортот, како и во животот, многу е важно да се вреднувате, да се поддржувате, секогаш да бидете искрени еден кон друг и да се обидувате да бидете пример за другите. Затоа оваа награда им ја посветувам на сите луѓе кои се покрај мене секој ден.

Многу сум задоволен од она што го постигнавме заедно како тим. Ви благодарам многу, изјави Левандовски.

Полскиот фудбалер постигна 41 гол во 29 натпревари во Бундеслигата минатата сезона и за прв пат во кариерата стана најдобар стрелец во европските првенства.

Website https://animetv.cc: Watch Ninja Girl & Samurai Master animetv Episode 26 anime tv streaming online

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

https://animebee.to anime sites

Website https://wcostream.cc: Watch Samurai Warriors: Legend of the Sanada (Dub) wcostream Episode Full wcostream hunter x hunter

Docs google: https://docs.google.com/presentation/d/1rbnFiDlq2PXoXfpLEI5TqdfQnjUziHgQATRmL_0eCfE/edit?usp=sharing

Debate: https://www.debate.org/animeflixnl/