September 23, 2019 14:23
Кошарка

Леброн му ја подари 23-ката на Дејвис

Леброн Џејмс одлучи да го подари својот број на дрес на новата ѕвезда на Л.А. Лејкерс, Ентони Дејвис.

 

Така, Дејвис ќе продолжи да го носи дресот со број 23 што го имаше во седумгодишната кариера. Џејмс истиот број го носеше минатата сезона во Лејкерс, како и во Кливленд, но во Мајами носеше „шестка“. Уште не е одлучено кој број ќе го носи следно.

Дејвис наводно бил многу благодарен на ваквиот гест,  се додава дека Џејмс прави сѐ што е можно за неговиот нов партнер на паркетот да се чувствува што е можно поудобно.

За потсетување, Лејкерс и Пеликанс месецов договорија трејд за Дејвис, што значи дека по неуспешната измината сезона, конечно обезбедија втора ѕвезда откако Леброн дојде минатото лето.

Трејдот ќе биде официјализиран на 6 јули.

Нови вести

Збогум, НБА: Никола Миротиќ ќе стане најплатениот кошаркар во Европа

24info

Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

24news

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

24info