January 24, 2021 14:31
Спорт

Леброн го тужи сопственикот на Мајами

Напаѓачот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс го тужи сопственикот на Мајами, Мики Арисон, објави „Lakers Daily”.

Суштината на тужбата е дека компанијата на Арисон „Carnival Corporation” имала намера да именува еден од крстаречките бродови „Кралот Џејмс”.

Познато е дека неофицијален прекар на играчот е „Кралот”. Идејата за компанијата на Арисон не му се допадна на Џејмс.

Корпорацијата на Арисон е најголемиот светски оператор за крстарење.

За потсетиме, Џејмс ги освои своите први шампионски титули во НБА токму со Мајами Хит.

Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) (https://funimationfree.com/m/WLw7) Episode 12 at website https://funimationfree.com funimation spring 2020

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III Episode 12 at Crunchyroll crunchyroll free subscription