January 29, 2022 00:54
Спорт

ЛА Лејкерс поразен на враќањето на Леброн Џејмс

Леброн Џејмс ја надмина повредата, но неговото враќање на теренот не му помогна на Лос Анџелес лејкерс да избегне пораз на гостувањето кај Бостон (130-108) во еден од деветте натпревари одиграни синоќа во НБА лигата.

Бостон до триумфот го предводеше Џејсон Тејтум, кој постигна 37 поени, додавајќи и 11 скокови. Џејмс натпреварот го заврши со 23 поени и шест скокови, а Ентони Дејвис зад своето име запиша 31 поени и 13 скокови.

Резултати од натпреварите во НБА лигата одиграни ноќта меѓу петокот и сабота:

Феникс – Далас 112-104

Бостон – ЛА лејкерс 130-108

Бруклин – Орландо 115-113

Сакраменто – Торонто 89-108

Денвер – Чикаго 108-114

Милвоки – Оклахома 96-89

Њу Орлеанс – ЛА Клиперс 94-81

Шарлот – Индијана 121-118

Детроит – Голден Стејт 102-105. ег

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Pokémon Journeys: The Series Episode 81

online anime GoGoAnime One Piece (Dub)

GoGoAnime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

GoGoAnime Death Note

gogoanimeio My Hero Academia