December 13, 2019 09:36
Македонија

„Ла верита” ја повлече денешната видео колумна

„Ла верита” ја повлече денешната видео колумна

Италијанскиот весник „Ла Верита” ја повлече денешната видео колумна во која ја критикуваше претставничката на Еу за надворешна и безбедносна политика, Федерика Могерини, за непреземање акција во врска со случајот „Рекет”.

Според информации на Пресс24 причина се повредените авторски права на друг медиум.

Според најавите весникот во следните денови ќе излезе и со нови објави во врска со случајот Рекет.

Дека следуваат нови информации денеска наговести и српскиот претседател Вучиќ.

Извор: пресс24

Нови вести

ОМД го осуди за бугарското негирање на македонскиот јазик

Igor

Пендаровски за Шпигел: Стравуваме да не станеме втора Турција

Igor

Исправиме децениска неправда, 12.000 стечајци добиваат по 8.200 денари до пензионирање, секој е важен

Igor