February 27, 2021 13:25
Спорт

Лацио го обои Рим во „сино-бело“

Во 153. градското дерби од италијанската фудбалска Серија А, Лацио ја победи Рома со 3:0 на празниот стадион „Олимпико“. Екипата на Симоне Инзаги заслужено се радуваше на победата над големиот ривал. Дербиот од 18. коло во Серија А почна отворено и со по некое возбудување пред двата гола, а Лацио бешт тој кој го најде патот до мрежата на „римската волчица“ по грешката на Ибанез, а во листата на стрелците во 14. минута се запиша Чиро Имобиле. Осум минути подоцна, Лазари се проби по десната страна, тој беше соборен во шеснаесетникот, но стана и му ја додаде топката на Луис Алберто, кој погоди за 2: 0.

Во 67. минута Луис Алберто го постигна својот втор гол на овој меч, и го постави конечниот резултат за убедлив триумф  на Лацио од 3: 0.

 

Watch Horimiya Episode 1 at website https://kissanimeonline.com a silent voice kissanime

Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) (https://animeheaven.pro/m/nxBX) Episode 10 at website https://animeheaven.pro animeheavens