July 25, 2021 10:26
Спорт

Ласо уште две години на клупата на Реал Мадрид

Тренерот на кошаркарите на Реал Мадрид, Пабло Ласо, го продолжи договорот со „кралскиот клуб” до лето 2023 година.

Ласо изминатата деценија ја мина на клупата на мадридскиот клуб и под негово водство Реал освои рекордни 20 трофеи.

Минатата сезона Реал, сепак, остана без титула, откако беше елиминиран во плејофот во Евролигата во пет натпревари од Ефес, додека во шпанското првенство загубија во финалето од Барселона.

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Watch Reign: The Conqueror (Dub) Episode 13

Watch anime online for free at AnimeDao animedao twitter. I'm standing on 1,000,000 lives. (https://animedao.nl/m/AEAm) Episode 12

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. Teekyu 6 (https://animeheaven.pro/m/JYdj) Episode 12

KissAnime Ok: https://ok.ru/profile/579578743917/statuses/153417594747757