February 28, 2020 09:44
Спорт

Лампард: Моите фудбалери поставија стандард за игра што го немавме така неодамна

Тренерот на Челси, Френк Лампард, беше задоволен од играта на неговиот тим на денешниот натпревар (3:0) во првенството на Англија против Барнли.

Тој го забележа напредокот во играта на неговите избраници.

– Ова е убедлива победа остварена со одлична игра. Видов многу позитивен став кај моите фудбалери. Тие поставија стандард за играта, што неодамна го немавме, изјави Лампард.

Челзи по 22 кола е на 4.место на табелата во Премиер лигата со 39 бода.