October 15, 2019 11:12
Спорт

Лампард е првиот тренер на Челси кој започна со пораз во ЛШ во овој век

Челси загуби од Валенсија во 1. коло од фудбалската Лига на шампионите со 1:0. Според „Опта”, предводникот на „сините“ од Лондон Франк Лампард е првиот тренер во 21 век кој загуби на првиот натпревар со овој клуб во Лигата на шампионите. На 10 од 11 претходни сезони Челзи забележа победа.

Само во 1999 година лондончаните загубија од Милан. Тогаш тренер на Челзи беше Џанлука Вијали.

Нови вести

Со максимални единаесет победи Бразил го освои Светскиот куп

Igor

Шевченко: Го исполнив ветувањето дека Украина ќе оди на ЕП

zane

Роналдо го постигна 700. гол во кариерата

Igor