February 25, 2021 08:50
Спорт

Лампард во исчекување дали ќе добие отказ

Челзи  во 18. коло од англиската фудбалска Премиерлига беше поразен од Лестер со 2:0 и остана уште подалеку од трката за титулата. Медиумите на Островот со „отровни стрели“ целат кон тренерот Френк Лампард. Челзи потроши многу пари за да состави тим за големи дострели, но ги нема саканите резултати. И Лампард  е свесен за ситуацијата во која се најде, па за понатаму што ќе се случува вели:

-Очекувањата во клуб како Челси се секогаш големи. Отсекогаш било така. Не е моја одлука дали да останам. Некои работи се надвор од ваша контрола. Не можам да одговорам на тоа. Сè уште можеме да поправиме многу работи. Ќе видиме што ќе се случи – изјави Лампард по новиот неуспех.

Jujutsu Kaisen (TV) Episode 14 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll do you have to pay

Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 25 at website https://gogoanime.be assassination classroom gogoanime