October 26, 2021 02:03
Спорт

Лаказет не сака да го продолжи договорот со Арсенал

Напаѓачот на англискиот фудбалски премиерлигаш Арсенал, Александар Лаказет не планира да го продолжи договорот со клубот. Според „le10sport”преговорите за продолжување на договорот со 30-годишниот Французин се неуспешни, и затоа веројатноста фудбалерот да го напушти клубот расте.

Се појавија гласини дека играчот може да се пресели во Атлетико на слободен трансфер следното лето.

Лаказет игра за Арсенал од летото 2017 година. Во сезоната 2021/22, напаѓачот одигра три натпревари за „Топџиите”, постигна два гола и една асистенција.

Актуелниот договор на играчот е со важност до крајот на јуни 2022 година.

Website https://4anime.biz: Watch Gundress 4anime Episode Full hotarubi no mori e 4anime

Watch Spirit of Wonder: China-san Short Stories (Dub) Episode 3

Puchitto Gargantia: Marumaru no Gargantia (https://animeheaven.pro/m/QPNr) Episode Full

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Hvacr: https://hvacr.vn/diendan/members/animefreakws.124980/#about

Beamng: https://www.beamng.com/members/animeflixnl.443475/