January 28, 2022 06:23
Спорт

Лазаров постигна погодок за реми на Нант во Данска

Со погодокот вреден бод на гостувањето на Нант кај ГОГ Гудме, капитенот и селектор на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, вечерва беше херојот на мечот.

Нант на гостувањето кај ГОГ Гудме губеше со 29:28 во последната минута, но Лазаров, со голот на десет секунди до крајот на натпреварот му донесе реми на својот тим со што го постави конечниот резултат од 29-29 и натпреварот заврши без победник.

На натпреварот Лазаров постигна пет постигнати голови кои ги даде во второто полувреме.

Со ова реми, ГОГ и Нант го делат второто место, односно имаат еден бод помалку од Лемго во групата Б во Лигата на Европа.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english dubbed anime 4Anime DARLING in the FRANXX

watch anime dub Tokyo Revengers

4anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

free anime online Record of Ragnarok