March 2, 2021 17:08
Спорт

Лазаров: Не очекував ваков резултат

Mакедонскиот капитен Кире Лазаров, денеска беше поштеден во вториот дел во тешкиот пораз од Египет, а капитенот по натпреварот не криел дека е разочаран од настапот на репрезентацијата и резултатот 38:19 во корист на домаќинот.

-Не очекував ваков резултат, сите во националниот тим сме разочарани. Египет е добра репрезентација, но пораз од 20 голови не е достоен за Македонија. Изненаден сум од ваквиот епилог, изјавил Лазаров за медиумите кои се присутни во Каиро.

Македонија има два пораза во два одиграни натпревари, а останува уште пресметката со Чиле против кого ќе бидеме фаворити и покрај досегашниот негативен впечаток.

Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 7 (https://funimationfree.com/m/vNYY/ep-7) at Funimation funimation

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 25 at website https://gogoanime.be classroom of the elite gogoanime