November 27, 2021 09:48
Спорт

Лазаров го објави поширокиот список со ракометари за двомечот со Египет

Селекторот и капитен на македонската машка ракометна репрезентација Кирил Лазаров  објави списокот од 22 повикани играчи на кои ќе смета за претстојната ЕХФ-седмица и десетмина кои се „резерви“. Македонија овој репрезентативен термин ќе го искористи за да одигра двомеч со репрезентацијата на Египет закажан за 5 и 6 ноември во Каиро.

Собирот е закажан на ден 31.10.2021 година со почеток во 14:00 часот во Хотел Александар Палас во Скопје.

KissAnime: IS: Infinite Stratos - World Purge-hen (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime2

AnimeDao: Saban's Adventures of the Little Mermaid (Dub) anime episode 26 online free at https://animedao.nl animedao tv kissanime

Nagi-Asu: A Lull in the Sea (https://twistmoe.net/m/kNO) Episode 26

Watch Kinnikuman: Kessen! Shichinin no Seigi Choujin vs. Uchuu Nobushi Episode Full

Watch anime online for free at AnimeKisa free anime