June 24, 2021 02:04
Хроника

Лажен полицаец се јавува кај луѓе и бара пари за наводни сообраќајки

СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на лице кое, деновиве преку телефонски јавувања кај граѓани од Охрид, Струга и Кичево, лажно се претставува како полициски службеник.

Осомничениот врши измама за наводно случена сообраќајна незгода во која жртви или тешко повредени, се членови на нивните семејста.

Притоа, предизвикувајќи огромна вознемиреност, бара пари за понатамошна постапка.

Апелираме до граѓаните да не наседнуваат на вака добиени телефонски известувања и истите да ги  пријават на 192  или лично во најблиската полициска станица.

WCOStream free anime: The Daily Life of the Immortal King Episode 15

GoGoAnime fairy tail gogoanime: Watch Umibe no Étranger Episode Full