Свет

Лавров: Русија ќе одговори на сите непријателски чекори на САД

Русија ќе возврати ако САД наметнат нови санкции и ќе одговорат на сите непријателски потези на Вашингтон, изјави рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, на прес-конференција по разговорите со неговиот казахстански колега Мухтар Тлеуберди, пренесува ТАСС.

„Ќе ги забележиме сите непријателски потези и тоа е сигурно. Досега не сум видел некои посебни одлуки и ништо не е кажано. Прочитав дека администрацијата на САД го завршила прегледот на наводните руски ‘непријателски чекори’. Се чини дека некако брзо го направија тоа затоа што обично, кога сме обвинети за толку многу злодела, тешко е да се справиме со тоа неколку недели, па дури и неколку месеци, но тие го сторија тоа. Веројатно ќе нè казнат на други начини“, рече Лавров.

 

GoGoAnime gogoanime one punch man: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24

AniWatch anime stream: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview (https://aniwatch.pro/m/XznL/ep-1)