October 19, 2021 03:43
Свет

Лавров: Русија подготвена на взаемно признавање на вакцините со ЕУ

Русија е отворена за предлогот на Европската унија за меѓусебно признавање на вакцините против Ковид-19 и сертификатите за имунизација, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

– Неодамна Европската комисија предложи:„ Ајде да разговараме со Русија за взаемно признавање на вакцините и сертификатите”. Ние сме отворени за тој дијалог, истакна Лавров на семинар за руската надворешна политика.

Европската агенција за лекови не одобри употреба на вакцината Спутник В во земјите од Европската унија, но Унгарија и Словачка ја набавија најпознатата руска вакцина против коронавирусот.

Macross: Do You Remember Love? Episode Full

Watch anime online for free at WCOStream wcostream dragon ball super

AnimeBee: Fate/Grand Order: Shuukyoku Tokuiten - Kani Jikan Shinden Solomon anime episode Preview online free at https://animebee.to anime online

Website https://animepahe.cc: Watch Mazinkaiser SKL (Dub) animepahe Episode 3 english anime

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/kissanimemx/

Docs google: https://docs.google.com/drawings/d/1buZI4vghUa0vV840-xmrPNyDyTZ6q7jSW7MgqOhLGX0/edit?usp=sharing