Спорт

Кутињо се врати со гол во Премиер за реми на Вила против Јунајтед

Астон Вила се избори за реми и го сопна Манчестер јунајтед, како одмазда за елиминацијата во ФА-купот после вечерачните 2-2, кои ги обезбеди најголемото засилување на битмингемскиот клуб, Фелипе Кутињо, екс-фудбалерот на Ливерпул, кој дојде од Барселона.

Кутињо даде гол за реми на осум минути пред крајот, откако Ремзи четири минути претходно ја врати Астон Вила во мечот после големите два гола предност на „црвените ѓаволи“ со погодоците на Бруно Фернандеш во 6-та и 67-та минута од мечот.

Јунајтед со овој бод дојде до вкупно 32 и е седмопласиран, веќе пет бода од зоната за ЛШ, додека Астон Вила со 23 бода е на 13-та позиција во Премиерлигата.

watch anime dub. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Black Clover

Attack on Titan Final Season Episode 14

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 9

dubbed anime Horimiya

watch anime free Boruto: Naruto Next Generations

tải go88