Спорт

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Новајлијата на Астон Вила, Филипе Кутињо проговори за својата преселба од Барселона во Англија.

– Многу ми е драго што сум овде во овој прекрасен клуб. Разговарав многу со тренерот Стивен Џерард, тој ми кажа за клубот, за неговите амбиции. Мило ми е што сум тука и се надевам дека ќе уживам во фудбалот. Стивен го познавам долго време. Играв со него и научив многу од него. Се восхитувам на оваа личност. Се надевам дека ќе се докажам овде. Дефинитивно ќе работам напорно. Се надевам дека ќе работиме заедно успешно, изјави Кутињо.

Астон Вила во моментов е на 14. место во премиерлигашкиот поредок со освоено 22 бода од 19 натпревари.

free anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch animes Tokyo Revengers

anime website GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 6

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

tải go88