July 17, 2019 12:55
Македонија

Курц: Направен е чекор во пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ

Усвојувањето на уставните измени од страна на парламентот во Скопје е многу охрабрувачки и голем чекор напред во процесот на пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ, напиша австрискиот канцелар, Себастијан Курц, на социјалната мрежа „Твитер“.

Тој изрази надеж дека ова создава позитивен импулс во целиот регион коментирајќи дека ЕУ ќе биде комплетна само кога сите земји на Западен Балкан ќе се приклучат.

Нови вести

Стоилковски:Централната и локалната власт во Охрид ја потценуваат интелегенцијата на граѓаните

Valentina

ВМРО-ДПМНЕ:Петре Шилегов се посипува со пепел и го раскинува договорот со Шолц

Valentina

Десетици млади веќе ја искористија шансата и добија кредит од Халкбанк за студирање на Меѓународниот Балкански универзитет

Valentina