November 26, 2020 04:22
Спорт

Куртоа: Имаме квалитет да ја освоиме Лигата на шампионите

Голманот на шпанскиот фудбалски првак Реал Мадрид, Тибо Куртоа верува дека „белите” ќе влезат во борба за трофејот во Лигата на шампионите.

Шпанскиот шампион трката ја започнува утре вечер со домашен натпревар против Шахтјор (Доњецк).

– Верувам во овој тим. Имаме квалитет да ја освоиме Лигата на шампионите. Тим како Реал е секогаш меѓу фаворитите. Важно е да с