December 1, 2021 09:32
Балкан

Курти: Денешната акција на полицијата е против шверц, нема толеранција за криминални групи

Косовскиот премиер Албин Курти нагласи дека денешната акција на косовската полиција е насочена против шверц во Приштина, Пеќ и северниот и јужниот дел на Косовска Митровица.
Курти на својот Фејсбук профил напиша дека косовската полиција претпладнево пребарала неколку локации во Пеќ и Приштина и дека е запленета голема количина стока. Курти посочи дека овие дејствија се спроведуваат во координација со надлежните обвинителства и судови и додаде дека претходно била спроведена истрага. Тој потврди дека полициската акција е завршена и ги повика граѓаните во северниот дел од Косовска Митровица „да не потпаѓаат под влијание на медиумите во Србија”.
„Криминалот и криминалните групи нема да бидат толерирани и ќе бидат сузбиени. Ќе се бориме против шверцот и ќе го спречиме тоа”, напиша Курти.

Според директорот на Здравствениот дом во Северна Митровица, Златан Елек, шест лица се повредени за време на полициската акција.

Morita-san wa Mukuchi. Episode 13

WCOStream: Dr. Slump and Arale-chan: Ncha!! Trembling Heart of the Summer anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

Website https://animetv.cc: Watch Stratos 4 OVA (Dub) animetv Episode 2 boruto anime tv

Watch The Two Lottes Episode 1

AnimeFLV: The Testament of Sister New Devil BURST anime episode 10 online free at https://animeflv.uk dubbed anime