June 25, 2022 09:33
Економија

Курсот на доларот под 60 рубљи, првпат од 2018 година

Вредноста на рубљата продолжи да расте во однос на доларот на Московската берза, при што американската валута падна под 60 рубљи првпат од април 2018 година.

Рубљата досега зајакна за повеќе од 24 отсто оваа година и покрај економската криза, станувајќи најуспешната валута во светот во однос на перформансите на пазарот, поддржана од контролата на капиталот воведена од Русија кон крајот на февруари за да го заштити својот финансиски сектор по, како што Москва ја нарекува- воената операција во Украина .

Во однос на еврото, рубљата зајакна за речиси 4,0 проценти на 61,90 рубљи.

go88 đánh bài đổi thưởng Link vào Go88 Cách tải tài xỉu Go88 Game tỷ lệ thắng cao kéo go88

sunwin stevia wallstreet online sunwin mod apk sunwin group