January 16, 2022 20:46
Спорт

Куман дебело го наплати заминувањето од Барселона

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона си подала рака со Роналд Куман за условите под кои ќе се разделат, Холанѓанецот ќе добие 10 милиони евра до 31. декември.

По поразот од Рајо, раководството на Барса реши да му врачи отказ на Роналд Куман. Тогаш се пишуваше дека на Холанѓанецот му селедуваат 12 милиони евра оштета и тој нема да им прости на „каталонците“ ниту едно евро.

Сепак, неколку извори од Шпанија пренесуваат дека Роналд Куман попуштил, двете страни си подале рака за тој да добие 10 милиони евра како компензација за предвремениот прекин на договорот.

Оваа сума ќе треба да му биде исплатена до крајот на годината, односно до 31. декември.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 8

sites to watch anime GoGoAnime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

online anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

GoGoAnime Attack on Titan Season 2

stream anime online GoGoAnime Attack on Titan Final Season