Uncategorized

Кумановка останала без пари и без огревни дрва

Шеесет и седумгодишна кумановка била измамена за пет илјади денари за набавка на огревно дрво, соопшти денеска СВР Куманово. Таа ги платила дрвата, но лицето не ѝ ги донело.

– Денеска во 10:30 часот во СВР Куманово 67-годишна жена од Куманово пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 5.000 денари. Според пријавеното, откако лицето ѝ понудило огревно дрво и таа му ги платила парите, тоа заминало за наводно да ги донесе дрвата, но не се вратило, соопшти кумановската полиција.

СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.

 

animeheaven app. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime Attack on Titan Season 2

AnimeHeaven Naruto: Shippuden (Dub) Episode 494

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 21

Kiss x Sis (TV)

My Hero Academia Episode 13