February 23, 2020 23:39
Хроника

Кумановец излетал од патот со „голф“, починал на самото место

На 19.08.2019 околу 02,20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, на крстосницата од населбите Ајдучка чешма и Перо Чичо, Т.Т.(45) од Куманово, управувајќи автомобил „ Голф“ со кумановски регистарски ознаки изгубил контрола и излетал од патот.

Во незгодата возачот починал на местото на настанот.

Увид извршила увидна екипа од СВР-Куманово.