April 11, 2021 12:23
Хроника

Кумановец, Босанец и двајца државјани на Швајцарија фатени со лажни ПЦР тестови на Аеродром

На 21.02.2021 во 19.20 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром”-Скопје, полициски службеници ги привеле С.С.(38) од Куманово, со место на живеење во Швајцарија, Е.Џ.(43) од Босна и Херцеговина, со место на живеење во Швајцарија, М.Р.(59) од Швајцарија и П.С.(45) од Швајцарија, поради постоење основи на сомнение дека приложиле лажни негативни ПЦР тестови.

Извршен бил разговор со нив и било утврдено дека тестовите им ги набавил нивен пријател по цена од 30 евра по тест.

Лицата биле задржани за понатамошна постапка.

Watch One Punch Man 2nd Season (Dub) Episode 11 (https://animeplanet.cc/m/Qn7d/ep-11) at AnimePlanet one piece anime planet

Kaguya-sama: Love is War Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime promare