October 16, 2021 19:01
Македонија

Кузеска кон Арсовски: Доста манипулирате, за македонскиот идентитет не се преговара ниту ќе се преговара

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска во вечерашното соочување со портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на Канал 5 телевизија посочи дека во отворените прашања со Бугарија македонскиот идентитет и македонскиот јазик не се, ниту ќе бидат предмет на преговори. – Манипулација е дека со Бугарија проговараме за идентитетот. За македонскиот јазик, македонскиот идентитет ниту се преговара, ниту ќе се преговара. За разнебитување на иденитетот зборувавте и кога се случуваше Преспанскиот договор. Велевте дека со Преспанскиот договр го губиме идентитетот. Каков идентитет имаме денес? На каков јазик зборувате вечерва овде? Колку идентитети имате? Доста ги лажете граѓаните. Се додека ширите манипулации, додека правите блокади и се однесувате деструктивно, ќе останете во опозиција, му порача Кузеска на Арсовски.

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Ketsuekigata-kun! 2 (https://animepahe.cc/m/zAQ) Episode 12

KissAnime: Ghost in the Shell 2.0 (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime uk

Website https://aniwatch.pro: Watch Super Dragon Ball Heroes Special Arc aniwatch Episode 2 anime

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimebe

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2648505