April 11, 2021 12:26
Магазин

„Круната“ со четири награди на годинешните „Златни глобуси“

Кралската драма на „Нетфликс“ освои една од најголемите почести на вечерта – најдобра телевизиска серија, драма, додека членовите на актерската екипа Џош О’Конор, Ема Корин и Џилијан Андерсон добија актерски признанија на церемонијата во неделата вечерта, што се одржа во две локации – Њујорк и Лос Анџелес – а победниците ги прифаќаа наградите од дома.

Од телевизиските награди, за најдобрата серија од жанрот драма беше прогласена „Круната“. Како главни актери во серија – Ема Корин и Џош О Конор – кои ги играат принцезата Дијана и принцот Чарлс, ги освоија главните актерски награди во оваа категорија.

Џилијан Андерсон освои награда за најдобра споредна женска улога во ТВ-серија за нејзиното портретирање на премиерката Маргарет Тачер.

За најдобра мини-серија е прогласена „Дамски гамбит“, а главната актерка во серијата, Ана Тејлор-Џој, исто така доби Златен глобус за најдобра актерка во лимитирана серија. Марк Рафало е прогласен за најдобар актер во категоријата мини-серии.

Watch Higurashi: When They Cry – Gou Episode 8 (https://funimationfree.com/m/YXbD/ep-8) at website https://funimationfree.com anime online

Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 8 at website https://animefreak.ws vinland saga animefreak