June 24, 2021 19:26
Спорт

Крос е во изолација поради позитивен тест на коронавирусот

Реал Мадрид денеска објави дека германскиот фудбалски репрезентативец од своите редови е позитивен на коронавирус.
Во соопштението „кралскиот клуб“ само потврди дека Крос денеска имал позитивен тест, а се наоѓа во карантн од петокот, 14 мај, бидејќи имал директен контакт со заразена личност.

Оваа вест доаѓа во најлошо време за тренерот Зинедин Зидан бидејќи нема да може да смета на еден од најважните фудбалери на последниот натпревар во сезоната од шпанската Ла Лига во кој Реал Мадрид би можел да дојде до титулата.

Реал Мадрид во пресрет на последното коло има два бода помалку во однос на лидерот на табелата, градскиот ривал Атлетико Мадрид.
Реал Мадрид в недела го пречекува Виљареал додека Атлетико Мадрид му гостува на Ваљадолид.

AnimeHeaven arifureta anime heaven: Fairy Tail Episode 175

AniWatch dubbed anime: The Rising of the Shield Hero Season 2 (https://aniwatch.pro/m/jqmz) Episode 1-Preview