August 5, 2021 02:26
Спорт

Крис Пол ќе го пропушти вториот натпревар со Клиперс поради самоизолација

Крис Пол нема да игра на вториот натпревар од финалната серија во Западната конференција од кошаркарската НБА-лига, против Лос Анџелес клиперс, објави Феникс санс.

Резултатот во серијата е 1-0 во корист на тимот од Аризона.

Пол сè уште е изолиран како што налага протоколот за спречување коронавирус во НБА. Медиумите пишуваа дека играчот бил позитивен на Ковид-19, но клубот не ја потврди оваа информација.

Вториот натпревар од финалето на Западот ќе се одржи вечер во три часот по полноќ, на теренот на Феникс. 

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Clannad The Motion Picture (https://wcostream.cc/m/jyr5) Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Tiger & Bunny Episode 25

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. Cyborg Kuro-chan (Dub) Episode 12

KissAnime Youmagine: https://www.youmagine.com/kissanimemx/designs