November 29, 2022 05:45
Магазин

Кристијан Бејл сака да глуми во „Војна на ѕвездите“ дури и во позадинска улога

Кристијан Бејл би бил среќен да има улога во позадина во филмската сага „Војна на ѕвездите“.

48-годишниот актер очајно сака да се појави во серијалот веќе неколку години, па дури и би бил среќен само да глуми маскиран јуришник без реплики, па би се чувствувал неверојатно среќен ако му понудат каква било улога.

Во интервју за „Холивуд репортер, тој вели: „Се што сакав во ‘Војна на ѕвездите’ беше да бидам во облека на „Војна на ѕвездите“ и да ја удирам главата во врата или нешто слично додека поминувам.“

„Луѓето кои многу пати го гледале овој серијал знаат за онаа сцена каде што Стормтрупер удира со главата во вратата додека влегува. Сакав да бидам тој човек. Тоа беше тоа.“