June 17, 2019 17:13
Фудбал

Кристијано отвори своја клиника во Шпанија

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо уште еднаш се врати во Мадрид, овојпат да ја отвори својата нова клиника за пресадување на коса со јасна порака – да се помогне на шпанскиот народ, но и на шпанската економија.

Португалецот беше присутен на отварањето на клиниката која е во 50 отсто негова сопственост и 50 отсто на португалската компанија „Инспарја групација“.

„Алопекијата е голем проблем во Европа и низ целиот свет и сакаме да им помогнеме на луѓето да ја зголемат самодовербата и да не се срамат да дојдат кај нас. Секој сака да си го гради својот имиџ и јас сум јасен пример за ова. Затоа кога Пауло Рамос дојде кај мене со овој проект решив да се вклучам. Сакам да помогнеме на Шпанците, но и на шпанската економија“, вели Роналдо.

„Инспарја групацијата“ поседува 10 клиники во Португалија и има извршено над 35.000 трансплантации по цена од 4.000 до 7.000 евра.

Нови вести

Тотална чистка во Барселона: Речиси цела постава оди на продажба

24info

Меси се огласи по катастрофалната претстава на Аргентина против Колумбија

24info

Буфон има само пофални зборови за Рабио: Тој е мешавина на Погба, Видал и Маркизио

24info