June 25, 2022 15:01
Македонија

Криптовалути се копаат во училишта раководени од ДУИ

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 обвини за „копање“ криптовалути во училишни објекти.

Имам информации дека во училишта кои се раководени од ДУИ се копаат криптовалути, каде е полицијата и што преземаат институциите“, посочи тој.

Села додава дека кога ќе има повеќе и конкретни информации и имиња ќе излезе јавно на прес конференција.

go88 đăng ký hack tài xỉu go88 dang nhap go88.vin

tại sunwin plus sunwin energy srl sunwin go88