October 26, 2021 20:13
Свет

Кризата со подморниците е „алармен сигнал за сите во ЕУ”, според германски претставник

Кризата со подморниците меѓу Франција, САД и Австралија е „алармен сигнал за сите во ЕУ”, нагласи германскиот државен секретар за европски прашања Михаел Рот во Брисел.

– Треба да се запрашаме како да создадеме услови за нашиот суверенитет, како можеме да покажеме повеќе единство во надворешната политика и безбедносните прашања, изјави тој, пристигнувајќи на состанокот на европските министри.

Кризата   меѓу Франција, САД и Австралија го доведе во прашање одржувањето на првиот состанок на новоформираниот трговски и технолошки совет, закажан да се одржи следната недела во Питсбург. Амбасадорите на ЕУ ги одложија подготовките за состанокот во Питсбург на 29 септември. Според дипломатски извори, Французите предложиле да се одложи состанокот во Питсбург.

Website https://animefreak.ws: Watch Lapis Re:LiGHTs animefreak Episode 12 anime freak

WCOStream: Street Fighter II: Yomigaeru Fujiwara-Kyou - Toki wo Kaketa Fighter-tachi anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream

Kick-Heart (Dub) Episode Full

Fafner of the Blue Sky: Arcadian Memory Episode 2 Raw

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/gogoanimebe

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/gogoanimelol