February 27, 2021 05:06
Балкан

Кривокапиќ: Црна Гора конечно може да дозволи двојно државјанство-црногорско и српско

Црна Гора, по 12 години, конечно може да им дозволи на своите граѓани двојно државјанство – црногорско и српско, најави премиерот Здравко Кривокапиќ на Твитер.
– Голем број граѓани кои со години живеат во Црна Гора, но не добиле државјанство на нашата земја, заслужуваат ова прашање конечно да се реши. Владата на Црна Гора ќе започне со решавање на овој проблем во следниот период, истакна Кривокапиќ.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 24.9 – Digression: Hinata Sakaguchi Episode Full at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free membership

Fullmetal Alchemist: Brotherhood Episode 64 at 4Anime 4anime a silent voice