July 25, 2021 20:54
Хроника

Кривични за 28 лица, правеле журка во стан на Водно за положен испит по анатомија

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казнен налог против вкупно 28 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Обвинетите, сите на возраст од 20 и 21 година, на 21 мај во раните утрински часови, биле затекнати при проверка во стан на улицата „Славејко Арсов“ каде биле собрани на прослава за положен испит по анатомија. Со ова тие постапиле спротивно на прописите со кои се определени мерки за спречување на коронавирусот, а со кои се забранува групирање на прослави и други собири заради заштита на здравјето на населението.

Надлежниот јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје достави предлог да определи парични казни за сите обвинети од по 100 дневни глоби, при што поединечната вредност на дневната глоба да биде одредена на 20 евра во денарска противвредност.​​

https://4anime.biz 4anime a silent voice. The Adventures of Little Samurai Episode Full

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix app ios. Watch Inu X Boku Secret Service Special (Dub) Episode Full

Watch anime online for free at AnimeHeaven dragon ball z anime heaven. One Piece: Romance Dawn Story (https://animeheaven.pro/m/dOkn) Episode Full

KissAnime Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1310194/kiss-anime