June 18, 2019 08:04
Хроника

Кривични за дилер на кокаин од Штип

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.Х.(36) од Штип, осомничен за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори и за овозможување на употреба наркотични дроги.

Полицијата во јули лани извршиле претрес во автомобилот управуван од пријавениот, во кое како совозач бил штипјнецот П.Ш. При прегледот бил пронајден и одземен кокаин.

По преземени мерки, било утврдено дека пријавениот претходната вечер му овозможил на П.Ш. да конзумира кокаин.

Нови вести

Се запали ,,голф” во Скопје, оштетени се уште три возила

Filip

Скопјанец пријавил кражба – ,,мерцедесот” го оставил со запален мотор и со клуч на брава

Filip

Полицијата во Велес, Кавадарци и Неготино казнила 25 пијани возачи,

Filip