April 22, 2019 04:43
Хроника

Кривични за дилер на кокаин од Штип

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.Х.(36) од Штип, осомничен за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори и за овозможување на употреба наркотични дроги.

Полицијата во јули лани извршиле претрес во автомобилот управуван од пријавениот, во кое како совозач бил штипјнецот П.Ш. При прегледот бил пронајден и одземен кокаин.

По преземени мерки, било утврдено дека пријавениот претходната вечер му овозможил на П.Ш. да конзумира кокаин.

Нови вести

Воз удри во трактор

Filip

Кумановец избоден со остар предмет

Filip

Двајца Белгијци упаднале во дворот на Генералштабот

Igor