January 17, 2019 12:26
Хроника

Кривична против скопјанец за трговија со дрога

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје поднесе кривична пријава против  М.Г.(28) од Скопје поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори”, предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик. При претрес на пријавениот пронајдени се марихуана и амфетамин.

Related posts

На Долно Блаце уапсено лице барано од Интерпол

Valentina

Дете искасано од куче во Скопје

24info

МВР со детали за 24 годишното момче кое почина во Кисела Вода

24news